האתר החדש של בית הספר יהודה המכבי

  הכנסו לקישור לאתר החדש של בית הספר יהודה המכבי.

  פורימון תשע"ט בבית הספר יהודה המכבי

  השנה, חיכינו לפורים יותר מתמיד. חודש אדר א' חלף עבר לו, והנה הגיע אדר ב' ועמו מסורת פורים המפורסמת בבית הספר.

  שוק קח-תן תשע"ט

  "שוק קח-תן" הינו אחד המסורות הכיפיות בבית ספרנו. השוק מתקיים אחת לשנה לקראת חג האביב הקרב ובא והשנה התרחש ב28.02.

  בוקר תוצרים שליש ב' תשע"ט

  ביום שישי 15/2 חל בוקר התוצרים של שליש ב בבית ספרנו. הייתה התרגשות גדולה בקרב התלמידים אשר למדו, חקרו ועבדו יחד בקבוצות ויצרו תוצרים מקוריים ויצירתיים. לכל שכבה היה נושא שונה.

  טיול שנתי שכבת ב' לתל חדיד

  ב31.1.19 יצאה שכבת ב' לטייל בתל חדיד .לאחר נסיעה קצרה הגענו אל הטבע הפורה והצבעוני באזור שליד שהם ויער בן שמן...

  טיול שנתי שכבת ג'

  טיול שנתי שכבת ג' לתל יונה, נחל לכיש, גשר עד הלום והדיונה הגדולה

  תערוכה בנושא התרבות האינדיאנית

  שכבה ה' למדה על התרבות האינדיאנית בשיעור אומנות. האומנות האינדיאנית מלאה בדמויות של אלילים, אגדות על שדים, בעלי חיים וצמחים.

  סיור במוזאון תל אביב

  כחלק מפרויקט תולדות האומנות יצאו תלמידי שכבה ד' ביום רביעי ה24.10.2018 לסיור במוזאון תל אביב לאומנות.

  למידה מסביב לעולם בכיתות ד'

  בשיעורי אנגלית, תלמידי כיתות ד' שוחחו עם מספר מדינות ביניהן: אוקראינה, סרביה, צרפת וסרי לנקה.

  קיץ בשעורי אמנות

  תלמידי כתות ג'1 וג'3 עסקו בנושא הקיץ באמנות, התלמידים ציירו ילדים נחים על מגבת צבעונית גדולה בחוף הים, טכניקה: טושים, פנדה וצבעי עיפרון.

  "יום גדול" – מופע הסיום של שכבת ו' תשע"ח

  ביום ראשון, 17.6.18, התקיים טקס הסיום של שכבת ו' – מחזור א' תשע"ח. תלמידי השכבה עמלו לקראת הטקס במשך חודשיים, במהלכן למדו קטעי קריאה אותם הם חיברו, למדו ריקודים ושרו שירים אשר היו לפסקול...

  תערוכה באנגלית בנושא יום כדור הארץ!

  תלמידי כיתות ה' עסקו בשיעורי אנגלית ב"יום כדור הארץ" ושוחחו על הדברים שאפשר לעשות כדי לשמור על הסביבה. תוכלו להתרשם מהכרזות שהכינו התלמידים בתערוכה שבכניסה לבית הספר.

  טבע דומם בשעורי אמנות בעקבות פול סזאן

  תלמידי כתה ג' למדו על הצייר פול סזאן צרפתי בן המאה ה-19 ומגדולי הפוסט אימפרסיוניסטים. התלמידים למדו על הזרם האימפרסיוניסטי באמנות ועל המייחד זרם זה בשפת האמנות...

  פרויקט "שונים ביחד"

  שונים ביחד הוא פרויקט חינוכי-אומנותי שמטרתו להנחיל ערכים של שוויון, סובלנות, הכרת האחר וקיום משותף.

  יצירת אמנות בנושא יום העצמאות ול"ג בעומר

  בשעורי אמנות, תלמידי כתות ג' וה' למדו על ההעפלה לארץ ישראל, ירושלים ול"ג בעומר והכינו יצירות בעקבות ההסטוריה.

  יונה של שלום

  תלמידי שכבה ג' למדו על היונה כסמל לשלום, כבר מתקופת התנ''כ ניתן למצוא עדות לכך כשנח שלח היונה על מנת לבדוק עם תם המבול וכששבה עם עלה זית בפיה..

  הצבר הישראלי באמנות

  תלמידי שכבה ה' למדו על הצבר (הקקטוס) הנפוץ כל כך בארץ המסמל עד היום את ההתיישבות היהודית בארץ ישראל והפך לביטוי נפוץ לתיאור של הישראלי, החלוץ, ולאלו שנולדו וגדלו בארץ.

  יצירה מההגדה

  לפניכם תערוכה של תלמידות ותלמידי שכבה ה' שיצרו בהשראת המדרש המופיע בהגדה של פסח על ארבעת הבנים: חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול.

  בוקר התוצרים שליש ב'

  ביום שישי, ה 16 בפברואר, חל בוקר התוצרים של שליש ב' בבית ספרנו. האווירה כמו בכל בוקר תוצרים הייתה של התרגשות רבה. התלמידים למדו, חקרו ועבדו יחד בקבוצות ויצרו תוצרים מקוריים ויצירתיים...

  פורימון תשע"ח!

  כמסורת הפורימית של בית הספר יהודה המכבי חגיגות פורים נמשכו שלושה ימים. ביום ראשון 25/2/18 כל יושבי בית הספר הגיעו עם פיג'מות והצדיקו את השיר הידוע "מי יודע מדוע ולמה?"...

  מופע "הבית הישראלי"

  ביום ראשון יצאה שכבת ה' למרכז דוהל לצפות במופע "הבית הישראלי".

  טקס פתיחת שנה תשע"ח

  ביום חמישי, 31.8, ערב פתיחת שנת הלימודים, התקיים בחצר בית הספר טקס קבלת ילדי כיתות א'.

  שוק המכביס

  שוק האוכל המסורתי "המכביס" שהתקיים זה השנה השלישית בבית סיפרנו יהודה המכבי היה מרהיב בצבעוניותו. הנושא הנבחר השנה היה צבעים.

  פרוייקט " נקודות מבט" , שכבת ב'

  בפרוייקט שליש ג', שכבת ב' למדה וחקרה על המשמעויות השונות של נקודות בחייהם: חשיבותו של הניקוד, כתב ברייל לעיוורים, נקודות ציון על מפות, פיקסלים, נקודות הסוואה על בעלי ..

  פורימון תשע"ז

  ביום שישי ה- 10.3.17 חגגנו בבית הספר את חג הפורים. לחגיגה הגדולה הקדימו יומיים של "טעימות" – יום הפיג'מות המסורתי ויום שחור-לבן שמועצת התלמידים יזמה, אשר הכניסו בהחלט את כל באי בית הספר לאווירה הפורימית.

  תלמידי שכבת ג' בפעילות באזור ראש ציפור

  תלמידי שכבת ג בשיתוף שכבת ג מבית הספר "מירון" יצאו לשתילה באיזור ראש ציפור. פארק הירקון חווה בשנים האחרונות תופעה של פלישת מינים לא מקומיים לאיזור..

  "מסביב לעולם בשמונים יום" הצגת תאטרון ומחול

  ביום שני, ה-30.1, צפו שכבת ב' בהצגת התאטרון-מחול "מסביב לעולם בשמונים יום" של להקת פרסקו. ההצגה הינה גרסה עדכנית של סיפורו של ז'ול וורן, המשלבת שירים עכשוויים עם קטעי מחול ושירה ...

  פרויקט חברותא

  פרויקט חברותא הינו פרויקט של עיריית תל אביב ובמסגרתו נערכים שיתופי פעולה בין בתי ספר שונים בעיר. שכבת ה' בבית הספר, הלוקחת חלק בפרויקט זה, לומדת ומלמדת זהירות בדרכים עם בית הספר "יחדיו"...

  פרויקט "כיסלפי" בעיצומו!

  בפרויקט שליש ב' כיתות ד' יבנו כסא מחומרים שונים. הכסא יהווה דיוקן עצמי וישקף את תכונות ומאפייני התלמיד. בימים אלו, שכבה ד' בעיצומו של תהליך בניית הכיסא...