ראשי פינת היועצת

 פינת היועצת

כיועצת חינוכית מטרתי היא לדאוג ולקדם את הרווחה הרגשית של כל באי ביה"ס: תלמידים, מורים והורים. עבור כולם, ביה"ס אמור להיות מקום שנעים לשהות בו ושכולנו יחד נחוש ביטחון ומוגנות בסביבתו. הבסיס לכך מושתת על אקלים חינוכי מיטבי, בו כל ילד ירגיש מוגן ובטוח, שייך, אהוב ובעל ערך. אני מסייעת לצוות החינוכי ביצירת אקלים זה, אשר מאפשר לתלמידים להיות פנויים ללמידה והתפתחות.

מטרה חשובה נוספת היא קידום הלמידה הרגשית והחברתית של התלמידים, שנועדה לסייע בידם להתמודד עם משימות התפתחותיות ומצבי חיים שונים.

התוכניות החינוכיות והחברתיות בביה"ס מאפשרות ומסייעות לתלמידים ללמוד על עצמם, להתנסות בפיתוח כישורי החיים ולהתמודד עם מצבי לחץ, שינויים ומעברים, קונפליקטים ומצבים רלוונטיים נוספים. על כן אנו פועלים על מנת להקנות לילדים מיומנויות חברתיות בהם יוכלו להשתמש ולהיעזר בחייהם העתידיים.

בפינה זו אשתף אתכם ברעיונות לשיח עם ילדים סביב נושאים שונים (בריונות ברשת, שיעורי בית, חברות ועוד) ואפנה אתכם לאתרים, ספרים ומאמרים מעניינים שתוכלו לעשות בהם שימוש.

המלצה ראשונה לכם ההורים, היא ספרו של חיים עומר "הסמכות החדשה". הספר מציע תפיסה חדשה של סמכות המתאימה לדורנו. לא פעם אנו שומעים אמרות כמו "הסמכות היום היא לא כמו שהייתה פעם", ואכן היא השתנתה. הכוחנות והריחוק שאפיינו את הסמכות הישנה אינם קיימים ורצויים כיום. אך אין זה אומר שיש לשלם מחיר חינוכי כבד הנובע מהיעדרם של גבולות וכבוד. הספר מציע דרכים מעשיות למורים והורים כיצד ניתן להוות דמויות סמכותיות עבור ילדינו.

אני נמצאת בבית הספר כל יום למעט שלישי.

אשמח תמיד לעמוד לרשותכם ולסייע!