ראשי הורים מידע כללי

 מידע כללי

ברוכים הבאים להולנד
לעיתים קרובות אני מתבקש לתאר את החוויות של לגדל ילד עם צרכים מיוחדים, לנסות לעזור לאנשים רגילים, שאינם חולקים חוויה ייחודית זאת להבין, לנסות לדעת מה ההרגשה.
אז זה כך:
כשעומד להיוולד לך תינוק, זה כמו לתכנן חופשה אגדתית באיטליה. אתה קונה מפה וספר הדרכה ומתכנן תוכניות נפלאות של מה תעשה ולאן תלך: הקולוסיאום, הפסל של דוד, הגונדולות בוונציה...אתה אפילו לומד להגיד מס' משפטים באיטלקית ונרגש מאוד מהחוויה הצפויה לך.
חסר סבלנות אתה להוט לצאת לדרך והנה מגיע היום המיוחל. נרגשים אתם אורזים מזוודות, יוצאים לדרך וכמה שעות אחר כך המטוס נוחת והדיילת אומרת:"ברוכים הבאים להולנד!"
הולנד? אתה שואל מה זאת אומרת הולנד? אנחנו אמורים להגיע לאיטליה, כל חיי חלמתי להגיע לשם. אבל, היה שינוי בתכנית הטיסה, הגעת להולנד וכאן עליך להישאר...
הדבר החשוב הוא, שלא הביאו אותך למקום נורא, מלא במגיפות, או מחלות אחרות. זה רק שהגעת למקום שונה מזה שתיכננת. עכשיו, אתה צריך לצאת ולקנות מדריך טיולים אחר, מפות אחרות וללמוד מילים בשפה שונה. אכן, מקום שונה, אולי איטי יותר מאיטליה, אולי פחות מהודר, אבל רק מקום אחר.
לאט אתה מתאושש, לוקח נשימה עמוקה ומתחיל להתבונן מסביבך ולראות, שבהולנד יש טחנות רוח, פרחים מרהיבים ואפילו אמנים.
עדיין, אנשים שאתה פוגש מסביבך עסוקים בלנסוע ולחזור מאיטליה, מתארים איך בילו שם נפלא, ובשארית חייך תאמר:"כן, שם ג אני הייתי אמור להיות – כך תיכננתי". הכאב על אותו חלום אבוד ילווה אותך תמיד.
הנקודה החשובה היא, שאם תבזבז את חייך בלהתאבל על חלום שלא יתגשם, לעולם לא תוכל לראות ולהנות מכל הדברים הנפלאים והייחודיים שיש להולנד להציע לך....

(הכותב: הורה לילד עם צרכים מיוחדים)