אישים ב - 360 - תשע"ה - קרן ליבוביץ

17/01/2017

קרן ליבוביץ

(נולדה ב-25 ביוני 1973) היא שחיינית ישראלית ואלופה פאראולימפית, בעלת 7 מדליות בהן 4 מדליות זהב.

קרן אור לייבוביץ' (נולדה ב-25 ביוני 1973) היא שחיינית ישראלית ואלופה פאראלימפית, בעלת 7 מדליות בהן 4 מדליות זהב.
קורות חיים: לייבוביץ' נפצעה במהלך שירותה הצבאי באופן שהשאיר אותה משותקת חלקית בשתי רגליה ואיבדה עקב כך את יכולת ההליכה. למרות הפציעה החליטה לייבוביץ' להמשיך ולעסוק בספורט, כפי שעשתה מגיל צעיר, ולהתמקד בתחום אחד – שחייה.

לייבוביץ' הגיעה במהלך הקריירה שלה להישגים רבים, וזכתה במספר אליפויות אירופה ובאליפויות עולם בשחייה למרחקים קצרים (50 ו-100 מטר) בסגנונות חופשי וגב. בנוסף זכתה לייבוביץ' ב-7 מדליות אולימפיות באולימפיאדות הנכים בסידני (2000) ובאתונה (2004), ושברה מספר פעמים את שיאי העולם בשחייה.

בנוסף לעיסוקה בשחייה, פעלה לייבוביץ' רבות להעלאת המודעות הציבורית לספורט הנכים ולמתן תמיכות לספורטאים בעלי מוגבלויות. בזכות פעולות אלו ובזכות זכיותיה הרבות בתחרויות השונות זכתה להכרה לאומית, וזכתה בפרס מרכז מורשת מנחם בגין ובכבוד להשיא משואה בטקס יום העצמאות בשנת 2004. כמו כן, זכתה בפרס "אנשי השנה" בספורט של קשת.
מצוינות אישית  סיפורה של מדליסטית לוחמת ללא חת וספורטאית למופת. אנלוגיה בין מצוינות בספורט לעבודה וחיי היום יום. בהרצאתה מעבירה קרן מסר ברור וחזק של נחישות ניהול ומנהיגות, הדרך למצוינות, הישגיות, מוטיבציה, עבודה תחת לחץ התמודדות עם משברים כנגד כל הסיכויים.
לייבוביץ' היא אם חד-הורית לשני זוגות תאומים.
​​

נקבע לוח זמנים -
מפגש ראשון: 5.2.15 יום חמישי שעתיים ראשונות

מפגש שני: 12.2.15 יום חמישי שעתיים ראשונות

מפגש שלישי: 26.2.15 יום חמישי שעתיים ראשונות

מפגש רביעי: .12.3.15 יום חמישי שעתיים ראשונות

מפגש חמישי: 26.3.15 יום חמישי שעתיים ראשונות
כאשר בסוף התהליך יתקיים מפגש נוסף שיהיה מפגש שיא ובו יציגו התלמידים תוצרים שהכינו בתחנות שעברו, מפגש השיא התקיים בכיתות ביחד עם המחנכות.* רשימת משתתפים -
כיתות: ב' - ו'
מורות משתתפות: מיה .מ., שלומית, קארין, מילי, נורית, שרון, תמר, מיה .ק., אלונה, חן .ש. והגר.
סה"כ: 240 תלמידים שיתחלקו באופן מעורב ל -11 תחנות.
כל תחנה תכלול כ - 17 תלמידים שיהוו קבוצה מעורבת מכל הכיתות המשתתפות.
כל קבוצה תשתתף בכל הפרויקט ב 2 תחנות. 


* התהליך:
כל מורה בתחום דעת שלה הכינה מערך שיעור המותאם ל - 3 שיעורים כפולים. (כאמור, כל קבוצה תשתתף בכל תחנה ב 3 שיעורים כפולים). כאשר ההתמקדות היא בקרן ליבוביץ, האולימפיאדה, נכות והשונות שבנינו, תוך זיקה ל"אני מאמין" של בית סייבר. - היעד הסופי יהיה: הצגה של התוצר ביום שיא שיעורים כפולים. (כאמור, כל קבוצה תשתתף בכל תחנה ב 2  שיעורים כפולים). כאשר ההתמקדות היא באילן רמון ובחלל תוך זיקה ל"אני מאמין" של בית סייבר. - היעד הסופי יהיה: הצגה של התוצר ביום שיא.
התוצר יכול להיות: שיר, מצגת, משחק עיתון או כל הצג שתראו לנכון. - פה המקום להפגין יצירתיות.