ראשי דבר המנהלת

 דבר המנהלת

בית ספר "גרץ" משמש כבית פתוח המאפשר תנאים של צמיחה אהבה וכבוד הדדי. מזמן לילדיו, להתפתח בסביבה תומכת, מאפשרת ומעצימה, היוצרת תחושת מוגנות ומקום להתפתחות טבעית ובריאה. צוות ביה"ס, שואף לחנך את בוגריו להשקפת עולם, המשלבת את הערכים של הומניזם, סובלנות ודמוקרטיה, בעלי יכולת הדברות ותקשורת חיובית עם הזולת. ביה"ס, כבית, שואף לפתח בוגרים עצמאיים, חקרניים, האוהבים ללמוד, מכירים ברב תרבותיות ורואים לנגד עיניהם את טובתם ואת טובת החברה.

 מזה שנים נדונה סוגיית החינוך במדינת ישראל בהתייחס לשינויים הדינמיים המתרחשים בכל מערכות החיים אצלנו ובעולם כולו. הכניסה למאה ה-21 , זימנה לנו התבוננות על הקיים וחשיבה מחדש לקראת שינוי משמעותי, שיכשיר את הלומד לעידן בו יתנהל כבוגר, ובהתאם לכך למיומנויות אליהן יידרש כלומד, כחוקר, כמשפיע ומתווה דרך בחייו הבוגרים. קצב השינויים הוא דרמטי ומהיר ואיננו יודעים בדיוק למה יידרשו ילדינו שזה עתה נכנסו לכתה א'. 

עתידנים מלמדים אותנו ש-%50 מהם יעבדו במקצועות שאינם קיימים היום. אם כך- מערכת החינוך עומדת על פרשת דרכים , אנחנו בבית ספר "גרץ" מבינים את הנתונים ולכן עסקנו בשנים האחרונות בשאלה– "פנינו לאן?

השאלה הובילה אותנו ללמידה, לחקירה ולברור מעמיק של הרצוי והמתאים לנו. עיריית תל אביב זימנה לנו בשנה"ל תשע"ז פלטפורמה נהדרת, במסגרתה קבלנו הנחייה פדגוגית מטעם מכון "ברנקו וייס". לאורך השנה נפגשנו בקביעות , למדנו בצוותא וערכנו שינויים בתהליכי ההערכה שהיו נהוגים בביה"ס. גם השנה נמשיך למנף את השינויים ונרחיבם לכדי אקולוגיה מיטבית, המביאה לידי ביטוי תהליכים פדגוגיים, חברתיים, רגשיים ואקלים בית ספרי. אנו מאמינים שתפיסת עולם זו ותוביל את הילדים לצמיחה ולהיותם בוגרים היודעים להתנהל בעולמנו ובחברה בה אנו חיים.​


גרץ | ת"א | מנהלת