ראשי דבר המנהלת

 דבר המנהלת


 
דבר מנהלת בית הספר יסודי ביאליק
שנת הלימודים תשע"ט נפתחה בהתרגשות רבה. לחלקנו - זו התחלה חדשה במקום חדש. לחלקנו - זו התחלה של שנה חדשה, במקום מוכר וידוע, אך עם אתגרים חדשים ומטרות חדשות. מטבע הדברים, לכל אחד ואחת מאתנו חששות, תהיות וציפיות אישיות משנה"ל החדשה. משפחת ביאליק רוגוזין שואפת להצלחה והרצון לעשייה באווירה מוגנת, מעצימה, מכילה ומלמדת.
משרד החינוך הגדיר את נושא "השונות" כנושא המוביל לשנה זו. כל אחד מאתנו שונה ולכל אחד מאתנו יתרונות וחסרונות, חוזקות וחולשות. בשנה זו, נמשיך ונעמיק את ההכרות עם השונה ונלמד כיצד ניתן לקבלו ולהכילו בתוכנו ולאפשר לו להרגיש כשווה באמצעות קשר אישי חם ומשמעותי לצד הגדרת גבולות ברורים של סדר ומשמעת שיעצים את ביטחונם העצמי של תלמידינו ואת תחושת השייכות שלהם ויסייע בידם כלים לעמוד באתגרים רבים שמציבים להם החיים.
הלמידה הינה תהליך של הבניית ידע. החטיבה היסודית יוצרת הזדמנויות למידה עשירות המאפשרות לכל ילד לקבל את מירב התמיכה והסיוע תוך כדי התקדמות רציפה במכלול התכנים והמיומנויות הנדרשות. כל תלמיד יקודם עפ"י קצב אישי בסיוע מורים, עזרי לימוד וטכנולוגיה חדישה.
נמשיך להשקיע משאבים רבים בתחומי אמנות במטרה להגדיר את נקודות החוזק של התלמידים, לסייע לכל תלמיד לקדם את יכולותיו האישיות ולמצות את הפוטנציאל האישי הטמון בכל אחד ואחת. נמשיך לטפח גם את ערכי מפתח הל"ב, את תחושת השייכות לבית הספר ותחושת המוגנות של כל באי בית הספר.
אנו רואים בכם, ההורים, שותפים מלאים לעשייה הבית ספרית. לכן, נדרש מכם הורים יקרים, שיתוף פעולה, באמצעות מעקב צמוד אחר התנהלות ילדיכם בנושאים של: שמירה על חוקי משמעת והתנהגות מכובדת, הופעה בתלבושת אחידה לבית הספר ותפקוד לימודי מיטבי. בעזרתכם ותמיכתכם נוכל לממש את המטרות המשותפות לטובת הילדים.
 אני מאחלת שנה של שיתוף פעולה פורה ומוצלח למען מטרות משותפות ומקדמות.
 
סבטה פודוקסיק