ראשי מוסיקה

 מוסיקה

מוסיקה היא אחד הגורמים העיקריים בהתפתחותו התקינה של הילד, שכן היא מפתחת את האינטליגנציה הרגשית באמצעות האזנה, שירה ונגינה. מוסיקה תורמת לאיזון נפשי, לסקרנות ופתיחות לדרכי למידה שונות.
כל אלה חשובים במיוחד בבית ספרינו, בו לומדת אוכלוסיה ייחודית  ורב תרבותית.
בכתות הנמוכות אנו "מפזרים" טיפות של מוסיקה כאשר במשך השנים הטיפות מתפתחות והופכות למבול של מושגים, ידע, מחשבה והאזנה בכתות הגבוהות. זה קורה הודות לתכנית איכותית ומסודרת שנקראת תכנית "מפתח".


זאת השנה ה-14 שבית ספר  משתתף  בתכנית "מפתח" ובשמחה רבה אנחנו נמשיך את המסורת הנפלאה של הפגישה עם "מוסיקה חיה". מטרת  התוכנית היא לחשוף את התלמידים ליצירות מוסיקליות של גדולי המלחינים מתרבויות  שונות ובסגנונות שונים.
במסגרת התוכנית התלמידים פעמיים בשנה מבקרים בקונצרטים של מוסיקה קלאסית של תזמורת הפילהרמונית בהיכל התרבות בתל אביב וכמה פעמים  בשנה לבית ספרינו מגיע הרכב נגני התזמורת למפגשים הקאמריים אשר יוצרים אווירה בלתי נשכחת של אכפתיות וחברות וכמו כן מאפשרים לתלמידים להיחשף לעולם אחר, עולם של מוסיקה, כלי נגינה ואנשי תרבות. התלמידים כל כך נהנים מהמפגשים שלפעמים מוכנים אף לוותר על ההפסקה למען נגיעה בכלי נגינה או לשאילת שאלות. הנחיה מקצועית מצד המנחה, שיתוף פעולה עם מורה למוסיקה
 ( לפני ותוך המפגש עצמו) וסקרנות של התלמידים מביאים להצלחת המפגשים.


כמו כן את התחום המוסיקלי מציגים שני הרכבים הנפלאים: מקהלת ילדים אשר מורכבת מתלמידי כיתות ד-ו בהדרכתה של אלה קיפניס  ולהקת "פשושים" של ילדי ב-ג בהדרכתה של נטלי רוזנצבייג.  המקהלה באופן קבוע מופיעה בטקסים בית ספריים ובחוץ לבית הספר(בוועדת ישראל לעסקים, בארוע לזכרה של יפה ירקוני, ביום השואה בינלאומי, בפתיחת פסטיבל לקולנוע בינלאומי, ערב  הוקרה למורים מצטיינים...)
בלהקת 

הילדים מבטאים את הכישרון המוסיקלי באמצעות תיפוף ותנועות. בהופעות הילדים משתמשים באביזרים מגוונים וצבעוניים כמו:"קשת פרחים",עיגולי מנדלה,תמונות של חמניות,צעיפים,מקלות עם סרטים....
ההרכבים אלה מביאים כבוד וגאווה לבית ספרינו ומדגישים את אופיו המיוחד של בית הספר כמוסד חינוכי ישראלי רב-תרבותי.

             מבועז1.jpg