תרגיל למידה מרחוק

29/06/2014

להורים שלום רב,

הנדון: תרגיל למידה מרחוק - 17 ביוני 2014
הערכות לקראת חופשת הקיץ – גלישה בטוחה ברשת

חופשת הקיץ, העומדת בפתח, שופעת הזדמנויות לבילויים, נופש, מפגשים חברתיים ולגלישה ברשת האינטרנט. בתקופת הקיץ נרשמת עליה בשעות השימוש של הילדים ובני הנוער ברשת, ועלינו לשים דגש מיוחד של הקניית נורמות התנהגות לגלישה בטוחה ומיטבית. לפיכך, ובהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל אתיקה ומוגנות ברשת", הממונה על התקשוב במחוז תל אביב ואגף טכנולוגיות מידע מקיימים תרגיל למידה מרחוק בנושא גלישה בטוחה ברשת בתאריך 17 ביוני 2014, החל מסיום יום הלימודים ואילך, כחלק מההיערכות לקראת חופשת הקיץ.
השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית, כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר או בוחרים לנהל תקשורת לימודית מרחוק. מרחבי הכיתות ואתרי משרד החינוך מציעים לתלמידים מגוון של פעילויות מותאמות לקיץ לזמן בו לא מתקיימת שיגרת לימודים
לשם כך חשוב להכיר את הפורטל הבית-ספרי ומרחבי הלמידה הכיתתיים שבו כדי שהתלמידים ידעו להיעזר בו ולתקשר בניהם ועם צוות בית הספר בשגרה ובחירום כאחד. בנוסף חשוב להכיר את מאגרי הפעילויות בנושא גלישה בטוחה הקיימות במאגרים שלספקי התוכן, של המשרד ואת יחידות המשרד הנותנות מענה בנושא גלישה בטוחה ברשת על כל היבטיה.
אתר בית הספר משמש כלי תקשורת מרכזי ומאפשר דרכי תקשורת מגוונות עם הצוות החינוכי של בית הספר (מחנך/ת הכיתה של ילדכם, יועץ/ת בית הספר, המנהל/ת וכו') גם בחופשת הקיץ.
הקיץ מזמן פעילויות אחרות לתלמידים וחשוב לנקוט משנה זהירות ולהכיר את הכללים לגלישה בטוחה, על כן בתרגיל זה מזמין המשרד את ההורים והתלמידים לחתום יחד על אמנה לגלישה בטוחה, בנוסף יתבקשו התלמידים לבצע פעילות בנושא ששויכה באתר בית ספר.
ביום שלישי, ה- 17.6,  על התלמידים להיכנס לאתר בית הספר בין השעות 13:00-  20:00  לצפות בסרטון בנושא "גולשים ושומרים על עצמנו ברשת "  , לקרוא את האמנה לגלישה בטוחה ברשת , לבצע  את המשימות המצורפות בעקבות ...  , ולהשלים את היגד אחד כהתחייבות למוגנות ובטיחות בהתייחס  "לחיים ברשת "

נוקיר שיתוף פעולה וסיוע לילדכם,
רויטל רוה מנהלת בית הספר איילון תל אביב


אין תגיות