"עושים טוב ברשת ומעבירים את זה הלאה".....

18/05/2016

כמדי שנה, מוקדש יום האינטרנט הלאומי לבחינה מעמיקה של אחת מהסוגיות הקשורות לשימוש ברשת. השנה, עומד היום הלאומי בסימן "עושים טוב ברשת ומעבירים את זה הלאה". ​

כיום, כולנו "אזרחים דיגיטליים" העושים שימוש ברשת - רוצים לשתף, להיראות, להרגיש שייכים, להיות בעניינים, לחפש מידע, ללמוד וליהנות. הרשת הפכה למרכיב אינטגרלי בחיינו, בוגרים כצעירים. המציאות במאה ה-21 מזמנת לפתחם של הילדים ובני הנוער  התנסויות חדשות ומרתקות, כמו גם דילמות הקשורות באופן ישיר ועקיף לעולם הדיגיטלי הסובב אותנו. בתוך כך, גובר הצורך לקיים עימם דיאלוג כן ופתוח אשר יאפשר הזדמנות לחשוב יחד על אירועים שחוו, להעלות שאלות בדבר נורמות התנהגות ברשת וחשוב כיצד ניתן להעצים התנהגויות ומעשים חיוביים ברשת.
אנו יודעים כי לילדינו, חשוב להיות חלק מקבוצת השווים וכי לקבוצה יכולת השפעה על חבריה - הן בהיבטים חיוביים והן בהיבטים שליליים. מטרתנו בשנה זו היא לפתח בקרב הילדים אחריות חברתית ולהובילם להכרה כי ניתן לנתב את כוחה של הקבוצה למקומות חיוביים ברשת.
במהלך השבועיים הקרובים, יכנסו תלמידי בית הספר, מכיתות ד-ו, לעבודה בכל הכיתות . התלמידים יעבירו סדנאות שונות בתחומים שונים , סדנאות המותאמות שכבתית. פעילויות אלו תסייענה לכלל תלמידי בית הספר לפתח דיאלוג פתוח אחד עם השני, האחד עם המבוגרים בסביבתו. בנוסף, פעילויות אלו, יהוו קרקע להזדמנות לחשוב ביחד עם התלמידים על אירועים שחוו, להעלות שאלות בדבר נורמות התנהגות ברשת ולבדוק כיצד ניתן להעצים התנהגויות ומעשים חיוביים במרחב זה.
קבוצת התלמידים שתעביר את הסדנאות, עברה תהליך למידה והעצמה, בהכוונתה של יועצת בית הספר, בנושא האינטרנט הבטוח ומשמעותו החברתית.