משולחנה של רויטל אבלס מנהלת בית הספר

1/07/2019

                                            
                                           
 
                                               מידעון 4 יוני 2019​

                                              מידעון 3​
 

                                          מידעון 2 13.2.2019 ​

 
     
מידעון "אלחריזי" יוצא לדרך...
אנו מתחילים ביוזמה חדשה  - מידעון רבגוני הפורש לראווה וגאווה את העשייה המפוארת השגורה
בבית ספרנו על כל גווניה. 

 

https://drive.google.com/file/d/17Sx_I8pVkErYLxyAlfN8sZSX5YRgPZ_L/view?usp=sharing

                                                            
  
 
 
 
 
הורים יקרים שלום רב,

בסיומו של חודש אוקטובר שולחת לכם תקציר על הנעשה עד כה בבית הספר. מדובר בתקופה שרובה אופיינה בחזרה לשגרה ובהתנעת רוב הפעילויות שילוו אותנו במהלך השנה.

 

היערכות לפתיחת שנה

אסיפת הורים לילדי א'

קייטנית לכיתות א' לצורך התאקלמות מיטבית בביה"ס

הצטיידות לשכבות א' – ב'

צביעת הבניין החדש

החלפת הריצוף בשכבת ו' – pvc בכיתות וצביעת המסדרון.

טיפול בגינון והצמחייה בביה"ס

החלפת כל התקרות האקוסטיות בכל הכיתות

היכרות ופעילות לצוות המורים מפגש הכולל: שיח פתוח על האקלים הבית ספרי ועל מטרות ויעדים לשנת הלימודים תשע"ט.

 

קבלת פנים וטקסים

קבלת פנים חגיגית וטקס פתיחת שנה

הפנינג מחוץ למסכים

יריד חוגים

קבלת פנים בשער – מנהלת ביה"ס מקבלת את הילדים וההורים בברכת בוקר טוב

קבלת פנים מתוקה לראש השנה - מועצת תלמידים בהובלת הרכזת החברתית

טקס לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל - שכבת ד' וילדי המקהלה

 

עוד מהנעשה בחודש האחרון...

התקיימה פגישה עם המפקח על החינוך הגופני אשר סייר עמי בבית הספר במטרה לבחון שטחים שאינם מנוצלים, הרחבת שטחי הפנאי והספורט בביה"ס, הצללה של המגרשים וכו'. הצעות לשדרוג, שיפוי ובינוי בתחום הוגשו בעקבות הפגישה.

 

הוגש דוח ליקויים של המבנה הישן (אקוסטיקה בכיתות, החלפת ריצוף, צביעה, רטיבות בשירותים ועוד) ובהתאם הוגשו בקשות לבינוי ושיפוץ של המבנה לקראת שנה"ל הבאה.

 

נשלח לעירייה דוח צרכי הצטיידות (שולחנות, כיסאות, החלפת לוחות ועוד).

 

יוזמות פדגוגיות - M21  הוגשה תכנית להקמת מרחבי למידה מחוץ לכיתות המשלבים עולמות וירטואליים משתנים, עם מסכי מגע, עמדות למידה מעוצבות וכמובן הדרכה לצוות המורים. כולנו תקווה שנזכה ונקבל תקציב ליוזמה זו.

 

הנגשת ביה"ס (המבנה הישן) - התקיימה פגישה עם אדריכל להנגשת ביה"ס ובכלל זה בניית מעלית והנגשת השירותים.

 

בדיקה אפשרות לפתיחת אתר פייסבוק לביה"ס

התנהלו מפגשים עם צוות ההנהלה וכן עם מליאת מורים לצורך בניית תכנית ונוהל לטיפול באלימות ואירועי משמעת.

 

נבנתה מערכת חדשה לכלל תלמידי ביה"ס בהתאם להנחיות משרד החינוך ולחוזר מנכ"ל. בהזדמנות זאת ברצוני להודות ליעלה סגניתי על שעבדה לילות כימים לצורך בניית מערכת חדשה בתקופה כה קצרה.

 

ב 23.10.2018 התקיימה ישיבת פתיחת השנה שלנו עם הנהגת ההורים.  חשוב לציין כי הייתה נוכחות מלאה של כל נציגי הכיתות. בישיבה נכח גם הצוות המקצועי אשר הציג את תכנית העבודה המתוכננת לכל שכבת גיל הן בהיבט הפדגוגי והן בהיבט הייעוצי. בהמשך הצגתי את תפיסתי ואת האני מאמין שלי, היעדים, הפעולות שנעשו מתחילת השנה, האתגרים והתכניות של בית הספר. פרוטוקול  הישיבה יצא ע"י הנהגת ההורים מקווה שהועבר אליכם ע"י נציג הכיתה. כולי תקווה כי במפגשים הבאים הישיבה תהיה באווירה נעימה ועניינית יותר.

 

בתחילת השנה נחשפו התלמידים למגמות התל"ן . באוקטובר בחרו תלמידי שכבות ד'- ו' את המגמה המועדפת עליהם. המגמות השונות עברו התאמה למערכת הלימודים החדשה בהתאם לתכנית משרד החינוך ולכן חלק מהתלמידים נאלצו לבחור מגמה מחדש . גם בשכבות א' – ג' הותאמה תכנית התל"ן לדרישות המשרד. מגוון מגמות התל"ן מתשלומי ההורים החלו לפעול בכלל השכבות. בעקבות בקשתי החל מהשנה תחל לפעול ועדת תל"ן (נציגות הורים) שתיקח חלק פעיל בכל הנוגע לבחירת חוגי התל"ן בשיתוף עם ביה"ס בהתייחס לשנת תש"פ.

 

תחומי העניין לתלמידי כיתות ב'-ג' החלו לפעול ביום ו' 02.11.18. תחומי העניין הינם גאווה אמיתית שלנו - מטרתם לאפשר לתלמידים שעה נוספת של בחירת תחום שהם אוהבים ושמחים לקחת בו חלק ולפגוש את המורים בתכנית נוספת מעבר לתכנית הלימודים הרגילה. כלל הקורסים מתוכננים ע"י מורי בית הספר ומיושמים לפי תכנית שנבנתה במיוחד ולהלן התחומים: מסביב לעולם, מסביבה ירוקה לאמנות צבעונית, לאהוב את החיות, מיתולוגיה יוונית, כשאיור פוגש סיפור, מנדלה מתיאוריה למעשה, אוריגאמי וסיפורים, ספורטאים מעוררי השראה.

תודה למורות: טל פרוינד, שלומית פנחסי, מיכל טרכטרמן, שרון מסילתי, חגית בן יונה, שירה בראדון, שרון וייצברג, נטלי צוברי.

 

ועדות לתלמידי שכבות ד' –ו' בימים זה החלו תהליכי חשיפת ובחירת ועדות חברתיות. מטרתן לתת הזדמנות לתלמידים לתרום לקהילה ולגלות אזרחות פעילה ולחזק את ערך הנתינה. אנו מעודדים את תלמידי בית הספר לקחת חלק משמעותי ולבחור את הועדה המתאימה לכישוריהם על פי רצונם. להלן הועדות: ועדת בית ונצואלה, לתת באהבה, חונכות בגן, מובילות ירוקה, מתמטיכיף, משחקים מחוץ לקופסא , אכפת לי בגן, תקשוב, תאטרון קהילתי , חונכות עם נכונות, משחקים של פעם, ועדת עיתון.

תודה למורות: רותי שטח, ניבה כנפי, יעלה וינר, מורן לארי, רמית צמח,שני ברנס, יעל ברנס, אתי מונוביץ, רותם שושן, צליל רייף, לירז איפרגן ולימור אליהו, הילית מילנר.

 

בימים א'- ב' מגיע מתנדב ושמו חיים מתנדב בעמותת ידיד לחינוך . חיים מעביר שיעורי שחמט לתלמידים שגילו עניין.  

 

חדר מורים לומד: מתחילת השנה מגיעות מדריכות מטעם משרד החינוך, עיריית ת"א ומט"ח על מנת להדריך את צוות המורים ולהשביח את ההוראה. בנוסף כל מורי בית הספר לוקחים חלק בפיתוח מקצועי בהתאם לתחום הדעת בו עוסקים.

 


 

פעילויות שונות שהתקיימו במהלך ספטמבר/אוקטובר:

 

כיתות ה' נחשפו לתכנית "חונכות", תלמידי הכיתה חונכים את תלמידי א' במרחבי הלמידה השונים ומשמשים כמורי עזר בפעילויות השונות. במסגרת התכנית נפתח בקרב התלמידים הבוגרים אחריות, כישורי הדרכה ונעצים אותם. התלמידים הצעירים זוכים למספר גדול של דמויות לעזר וליחס אישי במהלך הפעילות המגוונת.

 

בתאריך 20/09/18 התקיימה הצגה בנושא "זהירות בדרכים" לכיתות א'. תודה לנורית רון על הדאגה לבטיחות ילדינו והגברת המודעות לנושא הן בקרב התלמידים והן בקרב ההורים.

בתאריך 19/10/18בבוקר התקיים יום גיבוש שכלל משחקים של פעם וארוחת בוקר משותפת לכיתות א1 + א'3 חייבת לציין את ההתארגנות המופלאה של מחנכות הכיתה ושיתוף הפעולה של ההורים , תודה על ההזמנה נהניתי מאוד , יישר כוח!!!

בתאריך 21/10/18  התקיים טקס יום הזיכרון ליצחק רבין לכל ילדי ביה"ס. הטקס היה מרגש ביותר. תודה למלי הלוי על ההובלה והארגון , להילית מילנר מחנכת כיתה ד' 4 על הסיוע ושיתוף הפעולה להצלחת הטקס, לשלומית חינסקי על הכוריאוגרפיה והכנת הריקוד המרשים של מגמת כיתה ו', ליאיר שלנו שהתנדב לקריאת היזכור ותודה אחרונה חביבה  לכל התלמידים שלקחו חלק. כמו כן, במהלך התקופה הסמוכה התקיימו שיעורים בנושא. https://www.youtube.com/watch?v=TN1c8zPLKtg - איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא.....

 

בתאריך 22/10/18 עברו תלמידי שכבת ו' ריענון עם שוטרת ביה"ס על תפקידם המשמעותי במשמרות הזה"ב, תודה לנורית רון על הובלת הנושא והדאגה לבטיחות כלל תלמידי ביה"ס.

 

מידי שבוע מגיעה אלינו רוית מדריכה מהשפד"ן (איגודן) כדי להעביר הדרכה ושיעור לתלמידי שכבת ג' בנושא איכות הסביבה ומיחזור . רוית סיפרה כי התלמידים שיתפו פעולה וגילו עניין

 

למידה משמעותית – הצצה לפרויקטים מהשבועיים האחרונים - מורן לארי המורה למדעים שיתפה אותנו בתוצרים הקשורים לפרויקט מדעים בנושא אנרגיה כמו כן, ענת שלובסקי שיתפה אותנו בתוצרים המדהימים מעולם האומנות, גם ניבה העבירה שיעור במקרא בשילוב יצירה בו נדרשו התלמידים להכין תוצר ולהרצות בכיתה. אסנת המורה לאנגלית הוציאה את תלמידיה לשיעור אנגלית בטבע – למידה מחוץ לגבולות הכיתה ורני מקפיד לשלוח תמונות מדהימות ומשתף בשיעורים חווייתיים המתקיימים בפינת החי. התמונות מדברות בעד עצמן ( מוזמנים לראותן באתר ביה"ס) חשוב לציין שהילדים שיתפו כי נהנו במהלך הפרויקטים הכיתתיים ולמדו נושאים נוספים כגון : עבודת צוות, עמידה מול קהל, קבלת החלטות, הוראת עמיתים ועוד. מטרתנו היא להמשיך ולהרחיב שיטות הוראה אלו בכל תחומי הדעת.

פרויקט "חברותא" – ( שיתופי פעולה בינינו לבין בי"ס נוסף במטרה להעשיר את התלמידים ולחשוף אותם לאוכלוסיות שונות ומגוונות. ) יוצא לדרך . ביום ראשון ה -28.10.18      השתתפו אתי מונוביץ ויעל ברנס בכנס עירוני של פרויקט "חברותא". תודה לכן על שלקחתן חלק ועל כך שאתן וכמובן רותי שטח (בית ונצואלה) מובילות זאת בביה"ס, חשוב לציין כי אנו ביה"ס היחיד שמקיים חברותא עם שני מוסדות חינוך. כן ירבו פרויקטים משמעותיים כאלה.

 

תאריך - 29.10.18 - שכבות ג'-ו' השתתפו בהרצאה של הכדורסלנית ליעד סואץ קרני בנושא "העצמה דרך הספורט". התלמידים לקחו חלק, שאלו שאלות וגילו עניין רב . תודה ליפעת לפלר היו"רית על שקישרה בינם לבינינו , תודה לקלרית על הטיפול המסור והארגון ותודה  ליאיר וולנטין על הדאגה לכל הפרטים הקטנים והגדולים.

 

 

בשבוע האחרון החלו להיערך כיתות  ב' לטקס קבלת ספר תורה, הילדים והצוות החינוכי נרגשים מאוד לקראת יום זה .

 

במהלך החודש האחרון התקיימו ישיבות פדגוגיות בהן השתתפו: צוות הניהול , רכזת השכבה, המחנכת וכל המורים המקצועיים . מטרת הישיבות הינה להכיר את התלמידים השונים , הצרכים להם זקוקים ולחשוב יחד על מתן מענה מיטבי לכל ילד וילד.

 

בימים הללו מקיימות המחנכות שיחות אישיות מחנכת-ילד/ה. אני רואה חשיבות גדולה בשיחות אלה ביצירת הקשר הראשוני בין המחנכת לתלמיד.

 

שעות פרטניות מקצועיות - אנחנו נכנסים לתקופה של שיעורים פרטניים מקצועיים. תתבצע חלוקה לפי צורך לקבוצות קטנות ומידי תקופה תתקיים תחלופה.

 

וזה רק על קצה המזלג .....

 

הצוות החינוכי ואני מאחלים לכולנו חודש מוצלח, פורה ומעניין,

 

                                                                       

 

בברכה,

רויטל אבלס

מנהלת בי"ס "אלחריזי" 

 

 

 

 
                                                                              
משפחת אלחריזי היקרה, 
בפתחה של שנת הלימודים תשע"ט, אני מקדמת בברכה את כל באי בית ספר . 
אני שמחה לפתוח את השנה בסימן התחלה חדשה ובניחוח חגי תשרי באוויר. שנה חדשה היא כמו דף חדש הפותח ספר שאת המשכו נרצה לקרוא. אני בטוחה שכולכם חוויתם חוויות נפלאות במהלך החופשה ועכשיו אתם מתרגשים לקראת התחלה חדשה.
 אני שמחה ונרגשת על הזכות שניתנה לי לנהל את ביה"ס "אלחריזי", להצטרף למשפחתכם ולהיות חלק מהקהילה האיכותית והמובילה בעיר ת"א. כמנהלת, אני רואה בעבודה החינוכית שליחות ומאמינה כי כל אחד מאתנו הינו יחיד ומיוחד. משום כך עלינו כמחנכים לתת מענה לכל תלמיד ותלמידה. אני מאמינה במשפט: "רואים את כולם ולא משאירים אף אחד מאחור" ולכן צוות ההוראה בביה"ס העמיד לנגד עיניו פיתוח ערכים אנושיים – הומאניים במטרה ללמד דרך ארץ ולחנך לאחריות אישית ולמעורבות חברתית בקהילה. מטרתנו היא להוביל את תלמידי בית הספר להישגים ערכיים, חברתיים, רגשיים ולימודיים, כל זאת, לצד היות בית הספר מרכז של קהילה לומדת ובית של מנהיגות.

 
 עשייה זאת תתקיים תוך שילובם של ההורים בעשייה החינוכית ובתהליכי הלמידה. בית הספר יקדם ערכים של אהבת אדם ומקצועיות, ערכים אלה, הם נר לרגלי וינחו את הצוות החינוכי ואותי בתהליכי החשיבה והתכנון. 

 
ברוח חזון בית הספר נמשיך לשים דגש גם השנה על קידום ייחודיות בית ספרית כמובילת מנהיגות בקרב מורים, תלמידים והורים באמצעות גמישות פדגוגית, וזאת במטרה לקדם את יעדי בית הספר ולהוביל את תלמידינו להגשמה אישית וחברתית ולפיתוח מנהיגות ומצוינות אישית. נמשיך לפעול כדי ליצור סביבת לימודים חמה, אוהבת ואכפתית, בה תלמידנו יוכלו לשגשג ולפרוח, תוך מתן הזדמנות לכל תלמיד להצליח בדרכו הייחודית. בשנה זאת, אנו חובקים באהבה 620 תלמידים שילמדו ב 24 כיתות.

 
 ואתם תלמידים יקרים, גדלתם בשנה, בגרתם ולכיתה חדשה הנכם נכנסים היום. לחלקכם מורים חדשים, חברים חדשים, מקום חדש ויש בינכם שאף היום מתחילים בבית ספר חדש. מאחלת לכם ללמוד בחדווה ובסקרנות לכבד האחד את השני ולהגשים חלומות. לכם, תלמידי כיתות א' הנכנסים היום לראשונה בשערי בית הספר, מאחלת הצלחה רבה בדרככם החדשה שתזכו להכיר חברים חדשים, תחוו פעילויות מגוונות, תיהנו מפינת החי, הגינה האקולוגית ,הנגרייה ותעשירו את עולמכם בתחומים שונים. כולנו נלווה אתכם יום יום ושעה שעה ונעזור לכם להרגיש בבית ולהתפתח. 

 
תלמידי כיתות ו', הבוגרים שלנו, היום אתם מתחילים את שנת הלימודים האחרונה שלכם בבית הספר. כל תלמידי ביה"ס נושאים את עיניהם אליכם ואתם בהתנהגותכם מהווים דוגמא אישית. בשנה זו נוספו תלמידים חדשים לכתות השונות. אני מקדמת אתכם בברכה ומאחלת לכם קליטה מהירה בכתות ובקהילה.
 צוות ביה"ס ואנוכי מבטיחים לעשות את המרב והמיטב למען התלמידים החדשים והוותיקים וללוותם במקצועיות וברגישות. 

 
ולכם הורי בית ספר אלחריזי תפקיד חשוב מאוד בתהליך הצמיחה של ילדכם בביה"ס, שיתוף הפעולה בינינו כמו גם האמון שתתנו בנו יעזרו לכולנו להצליח במשימה החשובה. זכרו יש לנו מטרה משותפת ואנו יוצאים לדרך יד ביד למסע משותף. הקהילה היא אחד ממוקדי הכוח עליהם נבנה ביה"ס, ואני מאמינה כי קשר טוב, המבוסס על כבוד והקשבה, יצור אווירה חיובית אשר תאפשר לכל אחד מאתנו לממש את יכולותיו וכישוריו. תקשורת טובה של הקהילה, תתרום רבות להשגת היעדים של ביה"ס וליצירת אקלים מיטבי. בהזדמנות זאת ברצוני לברך את היור"ית החדשה של העמותה הגב' יפעת לפלר, ולהודות להנהגת ההורים, על עשייתכם השוטפת והתומכת לטובת הצלחתו של ביה"ס . 

 
כמו כן , אני מודה לקרינה ריבלין מנהלת ביה"ס היוצאת לשנת שבתון על קבלת הפנים החמה והנעימה ומאחלת לה המון הצלחה והנאה. תודה והערכה רבה ליעלה , קלרית ושירלי ולכל צוות המורים והמנהלה על המאמץ וההשקעה העצומה במהלך חופשת הקיץ אני מאחלת לכולנו המון הצלחה בעבודתנו המשותפת יחד.

 
 תודה נוספת לעיריית ת"א יפו על הדאגה הרבה לכל הפרטים הגדולים והקטנים , לגב' לאה זיידה מנהלת מחלקת החינוך היסודי עיריית ת"א – יפו ולגב' יוהנה צימרמן מפקחת ביה"ס על תמיכתן הרבה וסיוען לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט. 

 
ואחרונים חביבים לתלמידים שעמלו בחופשת הקיץ על החזרות לטקס פתיחת השנה, למלי המנצחת על הטקס והתפאורה , ליאיר האחד והיחיד על הדאגה לכל פרט ופרט ולצוות שסייע בידם.

 
                                           שנה טובה ומוצלחת
                                           שלכם,
                                           רויטל אבלס
                                           מנהלת בי"ס אלחריזי

 

 

 

 
​​​

​​​​​​​

משולחנה של רויטל אבלס מנהלת בית הספר

אין תגיות