"פרי גני הנה הבאתי" - תערוכת ביקורים

15/11/2016

תוצרי הלמידה בשנת תשע"ו של תלמידי בית הספר "מגן"

"פרי גני הנה הבאתי" זו היא הכותרת הפוגשת כל מבקר בתערוכה המרהיבה והמיוחדת המתקיימת באולם בית הספר "מגן" מזה שנים והפכה למסורת לקראת חג השבועות.

בתערוכה  מוצגים מלוא הטנא מביכורי השנה של כל תלמידי ביה"ס וצוות המורים לשנת הלימודים תשע"ו והמהווים ביטוי מרשים לתהליכים הלימודיים והיצירתיים שהתרחשו בו כל השנה סביב נושאים לימודיים מתחומי הדעת השונים ובעקבות הנושא המרכז השנתי  - בסימן  "האחר הוא אני ".

המבקר הנכנס לתערוכה זו יכול לפגוש במגוון של ספורים – חיקוי יצירתי שכתבו תלמידים במסגרת עידוד קריאה, עבודות חקר של תלמידים בכיתות ג' בנושא "מקצועות" שבהן רכשו מיומנויות חקר מתוקשבות. כל עבודה משלבת  גם דגמים תלת מימדיים מעוצבים מחומרים שונים סביב הנושא הנחקר. בכיתות ד' מוצגות עבודות החקר המתוקשבות  והמשותפות בנושא חגים שערכו תלמידי כיתות ד' בבית הספר "מגן" ו"אלזהרא" ביפו בעקבות המפגשים השונים שערכו במסגרת התכנית העירונית  "כיתות נפגשות" וכן עבודות בנושא "מנהיגות פורצת דרך" בארץ ובעולם. 

בכיתות ה'- ו' עסקו השנה בנושא "פסיפס ישראלי", במסגרתו חקרו תלמידים אודות עדות וקבוצות חברתיות שונות. את עבודותיהם הציגו במצגות מרהיבות המתעדות את תהליך הלמידה, כמו כן מוצגים במרחב המיועד לשכבה זו, פרי עטם של תלמידי כיתות ו', המהווים חיקוי יצירתי בעקבות הקריאה של הספר" האי ברחוב הצפרים" / אורי אורלב.

עוד בתערוכה מוצגות גם עבודות אמנות מיוחדות סביב הנושא "שחור- לבן", תוצרי למידה באנגלית, עבודות שהכינו  ילדים בנושא הקיימות במסגרת התכנית "חוקרים צעירים", דגמי שכונות בכיתות ד', ספרונים במסגרת נושא החלומות ועוד ועוד.

במהלך הימים הקרובים נכנסת כל כיתה לסיור בתערוכה על מנת להתרשם וללמוד מכל כיתה או שכבה בבית הספר. את התערוכה מפעילים ומנחים נציגי תלמידים משכבות הגיל השונות. התערוכה פתוחה לכל באי בית הספר ויוכלו לבקר בה ביום ההפנינג הקהילתי של חג השבועות. 

חגיגה לעין וללב !