ראשי "מגן" - "פרסמן"

 "מגן" - "פרסמן"

17/05/2016

תאומים שותפים – בתי הספר "מגן"-"פרסמן"


קשרי התאומות שנרקמו בין שתי הקהילות מהווים דוגמא למיזם חשוב של שימור הקשר בין קהילות שני בתי הספר בתל אביב ובארה"ב, קשרים שנוצרו לפני 19 שנים והפכו לידידות אמיצה. משפחות משתי הקהילות ממשיכות לשמור על קשרים הדוקים גם כשילדיהם בגרו ולשמר  קשר זה גם בביקורים הדדיים.
תכנית זו אינה קופאת על שמריה, אלא מקבלת כל שנה נופך נוסף הן בתכניות הלימודים המשותפות והן בפעילויות המשלחות. קיים צורך תמידי להתעדכן ולהתחדש בתכניות ובפעילויות החינוכיות והיישום שלהן בפועל הוא אחד ממאפייני שותפות זו.
התקשורת בין מנהלי שני בתי הספר ובין מובילי השותפות מושתתת על אמון, הבנה ושיתוף פעולה הדוק. שיתוף הפעולה בין "מגן" לפרסמן הוא רב מערכתי וכולל את כל שכבות הגיל, משפחות וגורמים נוספים בקהילה. השותפות החינוכית בין בתי הספר מתקיימת בכמה רבדים הפועלים בו זמנית ואינה מתמקדת רק בחילופי משלחות אלא גם בתכניות לימודים משותפות המתקיימות כל אחת בבית הספר  כאשר תוצרי וחומרי הלמידה מוחלפים ביניהם.
אחת התכניות הנפלאות המתקיימת בשיתוף עם קהילת פרסמן היא תכנית "הקשר הרב-דורי", תכנית ערכית-חינוכית המופעלת בשיתוף עם משרד החינוך, עירית תל-אביב ובית התפוצות. תכנית "הקשר הרב- דורי" בונה קשר ערכי בן-דורי ומחזקת את מערכת הקשרים של התלמידים עם הסבתות והסבים שלהם. לפני שנה המריאה תכנית "הקשר הרב- דורי " לביה"ס התאום שלנו "פרסמן " שבלוס אנג'לס. סיפורי הסבים והסבתות מועלים לאתר בית התפוצות.
מיזם "למידה מבוססת מקום": מיזם משותף בין קהילות בתי הספר "מגן" ו"פרסמן" בכיתות ו'. למידה  משותפת זו הנה למידה שרואה בבית הספר מסגרת קהילתית, המאפשרת שיח על ערכים, תפיסות, מקומות, ידע וכו'. האחריות ללמידה היא של התלמיד. השימוש המושכל בטכנולוגיה מאפשר למידה שיתופית בין מורה לתלמיד, התלמיד למורה, והתלמיד והמורה להורה וכן לקהילה. ארגון הידע נבנה כתחנות עבודה – מקומות בעיר, בשכונה ובקהילה - אותן בוחרים, בונים וחוקרים הילדים כחלק מההתנסות, תוך הנחיית המורה ומשוב עמיתים. 


תכניות ופרויקטים נוספים:

1. הדלקת נר וירטואלי בחנוכה עם שכבות כיתות ה' בשתי הקהילות.
2. השתתפות בטקס יום הזיכרון  לחללי צה"ל.
3. השתתפות חגיגות יום העצמאות בקהילת מעוז אביב.
4. קיום טקס בנות מצווה משותף בבית דניאל.
5.  מסע בין אנדרטאות בנמל ת"א – במתכונת "חפש את האנדרטה"  על פי רמזים באמצעות אייפדים ופלאפונים.מסע בין אנדרטאות בנמל ת"א – במתכונת "חפש את האנדרטה"  על פי רמזים באמצעות אייפדים ופלאפונים.
טיולים בארץ בעקבות נושא הסמינר של ילדי המשלחת מ"פרסמן" ותלמידי "מגן".. טיולים בארץ בעקבות נושא הסמינר של ילדי המשלחת מ"פרסמן" ותלמידי "מגן".
משלחות:  חילופי המשלחות והקשר האישי החם שנוצר בין האורחים למארחים הם בהחלט, אחת מנקודות השיא של קשר גומלין זה.

אין תגיות