ראשי שת"פ עם ביה"ס "איבן סינא" טייבה

 שת"פ עם ביה"ס "איבן סינא" טייבה

השותפות בין שני  בתי הספר, הינה שותפות ייחודית שכבר מתחילתה נשענה על כבוד הדדי, אמון ואחריות.

המפגשים וההתוודעויות המשותפים בין הילדים וצוותי החינוך הולידו את הקמתה של מקהלת ילדים משותפת השרה בשתי השפות, עברית וערבית ועוררו בקרב מנהלות בית הספר, שוש קיפר והיבה טיבי, את הרצון להמשך שותפות זו גם בשנת הלימודים תשע"ה. 

מושג "השותפות" הוצב בבסיסו של קשר זה ע"י מנהלות בית הספר והצוותים החינוכיים. מושג , המאחד בתוכו שוויון בין שותפים בפרויקטים חינוכיים ובעיקר הכרה בתרבותו של כל צד לצד קיומם של יחסים חיוביים הנשענים על דיאלוג אמיתי ורב משמעותי ועל בסיס ערכים משותפים של כבוד הדדי, נכונות לקבלת האחר ותרבותו ותחושת אחריות חינוכית משותפת.
בין בתי הספר התקיים פרויקט ייחודי משותף בין תלמידי כיתות ה' בשני בתי הספר סביב  התכנית "למידה מבוססת מקום". לצורך קידומו של פרויקט זה הוכנו התשתיות הפדגוגיות , התקשוביות והלוגיסטיות בין המורים המובילים משני בתי הספר ובהנחייתו של שני מעיריית ת"א.
באחד המפגשים נעשה ניסיון יישומי ראשון של התכנית תלמידי מגן. התלמידים מטייבה עברו עם ילדי "מגן" דרך ארבע תחנות – אתרים בתוך בית הספר, שאותם בחרו הילדים , חקרו צילמו ,הכינו פעילויות מאתגרות להכרות עימן  ועברו מתחנה לתחנה כשהם מצויידים בסמארטפונים  ובאייפדים. פעילות זהה נערכה על ידי תלמידי ביה"ס "אבן סינא" בבואנו לבקרם בט"ו בשבט. פעילויות אמנות  נוספות משותפות נערכו בנושאי זה"ב בין שני בתי הספר.
חשוב לציין כי שני בתי הספר מברכים על שותפות ייחודית זו. היא מהווה עבורם תשתית ליצירת מודל חינוכי שישאף לקרב בין ילדים יהודים וערבים, לחנך להבנה, לדו קיום ולרב תרבותיות. על בסיס ערכים אלה עומדת  התקווה לתרום ליצירת יחסי אמון ותקווה אצל התלמידים ולהראות שבאמצעות הקשר הבינאישי והפעילויות המשותפות ניתן יהיה להגיע להבנה , לכבוד ,סובלנות וקבלת האחר ולשיתוף פעולה פורה בין שני בתי הספר, היהודי והערבי בעתיד.
וכדברי המנהלות, שוש והיבה: "אין ספק כי המפגשים המשותפים יחזקו בקרב תלמידנו את ערכי החברה, את קבלת השונה ובעיקר את אחוות העמים. נמשיך לחנכם לחיים משותפים ולאהבת האדם".