פסטיבל שבועות בבית הספר "מגן" תל אביב

3/03/2016

לתמונה הקודמת
לתמונה הבאה

" וחג שבועות תעשה לך"...

"סלינו על כתפינו ראשנו עטורים" כך שרו תלמידי כיתות ב' בבית הספר "מגן" בטקס שהכינו לקראת חג השבועות.
כשהם לבושים לבן וזרים על ראשיהם הציגו את מקורו החג מן התורה במילים ובשיר.
פני ביה"ס לבשו חג: על  שולחנות מקושטים בערמות שבולים הוצגו סלסילות מלאות מיני מאפה , פירות וירקות ותפאורה מרהיבה היוותה רקע לטקס. 
השנה  חגגו עמנו  את פסטיבל השבועות מנהלת ביה"ס, תלמידים , מורים והורים מביה"ס "אבן סינא ב'  בטייבה. שיתופי הפעולה המתקיימים בין שני בתי הספר זו השנה השלישית באו לידי ביטוי בחגיגת השבועות השנה בשירים ששרו ילדי  המקהלה המשותפת של התלמידים משני בתי הספר, בקטעי נגינה שניגנו, בריקודים שרקדו ובהשתתפות בתחנות שהופעלו במרחבי ביה"ס על ידי תלמידים מורים והורים , דוגמת אפיית לאפות על ידי שתי נשים מטייבה, תחנת גבינות  (גבינות, שהכינו תלמידי ביה" ס במהלך השבוע לקראת אירוע השיא) , תחנת מיצים,  הפעלות יצירתיות , הכנת בקבוקים תלויים (שלתוכם שתלו שתילים ונתלו על גדרות ביה"ס) , קפיטריה של עוגות גבינה , מכון כושר שהכינו חברי הצופים.

אחת התחנות המעניינות הייתה - הסיור שערכו הורים ותלמידים  בתערוכת המיצגים המרהיבה שהתקיימה  באולם ביה"ס , ובה הוצגו מלוא הטנא מביכורי התלמידים וצוות המורים של בית ספרנו לשנת תשע"ה והיוו ביטוי מרשים לתהליכים הלימודיים שהתרחשו השנה  סביב הנושא המרכז השנתי  - בסימן  "האחר הוא אני ".
כל הנכנס לתערוכה זו יכול היה לפגוש במגוון של סיפורים – חיקוי יצירתי שכתבו תלמידים במסגרת עידוד קריאה, עבודות חקר של תלמידים בכיתות ג' – ו' כולל תהליך למידה שחוו בנושאים שונים בתרבויות, יצירת תחנות וירטואליות שייצרו תלמידים על אתרים בעיר ת"א במסגרת התכנית" למידה מבוססת מקום" ואותן יישמו בפועל עם תלמידי "פרסמן" מלוס אנג'לס ,ואבן סינא ב' בטייבה, יצירות אמנות וצילום של תלמידים בשיעורי האמנות, במות דיבור סביב ספרים שקראו, מיצגים יפים של המשכן , יומנים שכתבו תלמידי כיתות ו' בעקבות הקריאה של הספר" האי ברחוב הצפרים" / אורי אורלב.

בתערוכה השתתף עמנו  גם ביה"ס "אבן סינא ב' במיצג מרהיב המתאר את גשר השלום , הסובלנות והאחווה הערכים המתווים את הקשר המיוחד המתקיים עם ביה"ס " מגן", וכן בפלקטים המציינים את הלמידה המשותפת בין בתי הספר.
במהלך חגיגת השבועות נערך משחק של תלמידים והורים מכיתות ה' משני בתי הספר במסגרת "הלמידה מבוססת המקום",  שבו בעזרת שימוש באייפונים  אותרו תחנות במרחבי ביה"ס דוגמת ספריית ביה"ס, חדר מדעים, גינה אקולוגית.

פסטיבל שבועות נחתם במעגלי ריקוד משותפים,  ובהסכמה משותפת שחגיגת שבועות תהפוך בעתיד למסורת משותפת!