​שכבת ז':
סדנת נופאדם - נלמד על הרבדים השונים המרכיבים את הנוף - תוך שימת דגש על השפעת האדם על הסביבה, שימור מול פיתוח, והשפעת הרבדים על השכבות השונות המרכיבות את  נוף מולדתנו.

במסגרת סדנה זו יסיירו התלמידים בנמל תל אביב ובפארק הירקון.

סדנת המהפך הציוני - מהי ציונות? נלמד כיצד חלוצי העליות הראשונות הפכו את אדמת מישור החוף הביצתית לקרקע פורחת לחקלאות, מסחר והתיישבות. נדבר על הפיכת קושי להזדמנות.

במסגרת סיור זה יסיירו התלמידים בגרעין העיר תל אביב ויבקרו את ראשי הציונות ומייסדי המדינה בבית הקברות טרומפלדור.

סדנת מפגש תרבויות - נלמד כי החברה הישראלית היא הטרוגנית ביותר. דתות שונות, מיעוטים ושכבות שונות מרכיבים חברה זו. נלמד על המיעוטים השונים - כיצד תורמים הם למדינה? כיצד נתרמים מהם? מהם חיים משותפים?

במגרת סדנה זו נטייל ביפו, שם נבקר במסגד הוותיק בעיר ונבקר בכנסיית עמנואל במושבה האמריקאית.

שכבת ח' :
סדנת בעקבות לוחמים- אנו למדים על בניית תשתית צה"ל בשנים שלפני קום המדינה, קרי ארגון ההגנה והארגונים הפורשים, על השמירה על היישוב היהודי במסגרת תקופת המנדט, על מלחמות ישראל השונות, על גבורה אישית והקרבה.
במסגרת סדנה זו נסייר בפארק עד הלום ונשמע את סיפור קרבות הבלימה של הצבא המצרי. נסיים בביקור בפארק החולות "הדיונה הגדולה".

סדנת"ההר כערש האומה" - נלמד על הפיכת איזור ההר המרכזי  (יהודה ושומרון ) לליבת ההתיישבות של עם ישראל בימי התנ"ך. כיצד קיים עם ישראל חקלאות בהר? כיצד התגבר על הקשיים בתשתית הפיסית והביוטית? אילו מנהגים מאז השתרשו במסורת ובתרבות היהודית? כמו כן נדבר על הקונפליקט באיזור ההר כיום.

במסגרת סדנה זו נטייל במעיינות הסטף בהרי ירושלים, נראה את שבעת המינים ונתוודע לחקלאות ההר.

סדנת מפגש טבע - נלמד על החי והצומח בארץ ישראל. על מערכת היחסים בין האדם לטבע. כיצד שומרים על הטבע? מדוע זה חשוב? מהן מקורות האנרגיה הזמינים והנכונים עבורנו.

הסיור יתקיים ברמת הנדיב, ביקור באחוזת הקבר של הברון רוטשילד וטיול בחורש הטבעי ובשפיעות המים של אזור רמות מנשה.