ראשי "דוברי....." ב"אילנות"

 "דוברי....." ב"אילנות"

בביה"ס קבוצות "דוברים" בתחומים שונים: מתמטיקה, אמנות, דרמה מחשבים ועוד.

דוברי מתמטיקה​

במסגרת שיעורי ההעשרה במתמטיקה יקבלו "דוברי המתמטיקה" התייחסות מיוחדת בהתאם להתפתחותם המתמטית. התלמידים יתנסו בפעילויות העמקה והעשרה מתוך נושאי הלימוד השוטפים ברמת חשיבה גבוהה.
מטרות התכנית: פיתוח יכולת התמודדות עם בעיות פתוחות, היכרות עם אסטרטגיות שונות של פתרון, פיתוח מיומנויות חשיבה, תקשורת ועבודה בצוות.  כמו כן נטפח את אמון התלמידים ביכולתם להתמודד עם סיטואציות מתמטיות משמעותיות ואהבה למקצוע.
דוברי המתמטיקה ישמשו כשגרירים ויעבירו פעילויות בכיתותיהם.

דוברי מחשב

קבוצת  דוברי מחשב ב"אילנות" היא קבוצת תלמידים המוכשרים בתחום המחשב והטכנולוגיה, שמטרתה לתת מענה לצרכים השונים בתחומי התקשוב בבית הספר: סיוע למורים ולתלמידים בהקניית מיומנויות חדשות בתחום התקשוב, העברת פעילויות בנושא גלישה בטוחה, עזרה בתחזוקת המחשבים  ואתר בית הספר והשתתפות בתכנית "הקשר הרב דורי".
הקמתה של קבוצת דוברי מחשב מאפשרת קידום המעורבות, פיתוח מנהיגות ולקיחת אחריות בקרב תלמידים והן את קידומם האישי בתחום זה.

דוברי שפה

קבוצת דוברי שפה היא קבוצת תלמידים בעלי יכולת הבעה בע"פ גבוהה. מטרתה לפתח ולטפח את מיומנויות ההבעה בע"פ ובכתב בדרך יצירתית ולהעשיר את אוצר המילים. בקבוצה זו נעבוד על יצירות ספרותיות שונות, מיפוי טקסטים כתובים ובניית יצירות אישיות ומתוקשבות.

דוברי אמנות

יצירה משותפת
אנחנו רגילים ליצור לבד. מה קורה כשאני צריך לעבוד עם עוד שותף או קבוצה? כיצד אני מביע את הרעיונות שלי בקבוצה? האם אני מתאים את עצמי? כמה מקום אני צריך ביצירה? מה קורה  כשמתערבים  ביצירה שלי? נעסוק בתקשורת , גבולות  ומקום דרך שפת האמנות וניצור במגוון רחב של חומרים.

דוברי מדעים

מה בתוכנית?
נרחיב את הידע הכללי על עולם הטבע המקומי והעולמי,
נעשיר את עצמנו במידע על החידושים במדע ובטכנולוגיה
ונעסוק גם בתחום האקולוגיה והשמירה על הסביבה.

דוברי דרמה

בדוברי דרמה נלמד מושגים מעולם התיאטרון, נעלה מופעים קצרים  בטקסי בית הספר. ניצור מייצגים אנושיים ותיאטרון רחוב שיוצגו בבית הספר.
נרחיב את הדמיון ואת היצירתיות מתוך עולם התיאטרון.

דוברי אנגלית

הדוברים מרחיבים את רמת הדיאלוג דרך שיחות ודיונים. מעמיקים יותר בדקדוק של השפה אנגלית. קוראים סיפורים ועונים עליהם דרך חיבור ארוך. לכל ילד תהיה האפשרות לבחור ספר ולכתוב עליו סיכום בצורה יצירתית וחדשנית.

 

דוברי עיתון

הפעילות כוללת את הכנת עיתון בית הספר. במהלך הכנת העיתון נחשף לחלקים מהם בנוי עיתון ונחליט מה היינו רוצים לכלול בעיתון שלנו.
אנו נראיין ונסקר אירועים חשובים בבית הספר, נלמד לערוך כתבות ונעסוק גם בעיצוב הגרפי של העיתון.
נצא לסיור במערכת של "ידיעות אחרונות" בתחילת העבודה כדי שנלמד כיצד עובדת מערכת אמיתית של עיתון ומהם השלבים בהוצאת עיתון לאור.

מעגל נשים

המפגשים יעסקו בעניינים חברתיים ורגשיים האופייניים לתקופת ההתבגרות בכלל ולנערות מתבגרות בפרט. בכל מפגש נעלה אני או אחת הבנות נושאים שונים בהם נדון מנקודות מבט שונות ובדרכים שונות כגון משחק, ציור וכדומה.

דוברי ספורט

עוסקים בפעילות ספורט מגוונות ומייצגים את בית הספר בתחרויות עירוניות: אתלטיקה ומשחקי כדור.