ברכת מנהלת בית הספר לקהילה לכבוד השנה החדשה

30/10/2014

 
שלום לקהילת ביה"ס היקרה,   

                                              
אנו נמצאים בפתחה של שנה חדשה , שנה שניה שבה אני נמצאת אתכם כמנהלת ביה"ס המכובד שלנו. בליבי שמחה גדולה, גאווה ואופטימיות רבה.
עברנו שנה לא קלה, אבל עברנו אותה רק כפי שקהילה מגובשת, חזקה ומיוחדת יודעת להתמודד.
נערך הסכם קיבוצי עם מורי העמותה, אנו עובדים בשיתוף פעולה מבורך עם ועד העמותה אשר התגייס ימים כלילות להצלחת התהליך ועל כך הערכה רבה.
לא אתעלם מחששות ואי הוודאות אשר מלווים את כולכם לאור שינויים שחלו בביה"ס.
השינויים נבעו כידוע מתהליכים מקבילים אשר התרחשו :
ההסכם הקיבוצי אשר השווה את התנאים הכלכליים והסוציאליים של מורי העמותה למורי משרה"ח וגם מול מערכת החינוך בתהליך ההכרה הציבורית בבתי הספר הדמוקרטיים ובהכרה בנו כביה"ס ייחודי .
לשם כך , נדרשנו לשינויים אשר השפיעו , באופן חלקי, על מבנה ביה"ס.
המשתתפים אשר הגיעו  "לכנס הכנסים" נחשפו לשינויים המתבקשים לשנת תשע"ה ,שאלו שאלות וצוות ביה"ס בליווי ועד העמותה נימק ופירט, באופן דמוקרטי התקבלה תמיכה בשינויים אשר הוצגו.
עשינו ככל שניתן למינימום שינויים טכניים ,יחד עם זאת "האני מאמין" של דרכנו החינוכית , משמש לנו כמוביל דרך ומנחה אותנו בכול התנהלות ללא קשר לכמות צוות, לשינוי דמויות או למס תלמידים בכיתה, רכזות חדשות, גננת חדשה לגן, סייעת ומזכירה חדשה ומורים מקצועיים.
ללא ספק לפנינו אתגרים , אין ספק ששינויים מעוררים חרדות ושאלות,
לכן אנחנו כאן כאנשי חינוך מקצועיים ואיתנים!!!!
לכן אתם כאן כקהילה שבחרה דרך ומקום זה ,כי בחרה, מתוך אמונה כוח והבנה שלהתחנך בחינוך הדמוקרטי אומר להיות בוגר בעל יכולות לנהל משברים, להסתגל לשינויים, ולדעת לשמור על הדרך החינוכית בה מאמין בכול מצב.
אני מאמינה בכול השותפים, הוכחתם זאת בהתמודדות עם המשברים אותם עברנו וכעת עלינו לבסס , להעמיק את משנתינו החינוכית לשאול את השאלות אשר התעוררו ולמצוא את התשובות, התנהלות שמאפיינת את דרכנו ללא קשר לשינוים נקודתיים.
השבוע נשלח פרוט לימים הראשונים, ציוד נדרש, וסדר יום.
ביום הראשון הלימודים יחלו בשעה 8.15 ויסתיימו בשעה 13.30,
ההסעה תצא מביה"ס בשעה זו. עליכם להסדיר ההסעות ע"מ למנוע אי נעימות.
ולסיום וכהרגלי,
מאחלת לכולנו שבכול מצב, בכול התמודדות ,נשמור על כבוד האדם, על אופטימיות נצחית ועל ראיית הטוב והכרה בו אחד בשני, אנחנו כאן לכול שאלה, תמיכה הבהרה וגם בקורת בונה!!!
רק במקום שיש אהבה , יש העצמה!!! ניפגש בקרוב, מצפים ומחכים לתלמידים האהובים שלנו, 
                                                                              ציפי