ראשי תיכון ח"י

 תיכון ח"י

מהו תיכון ח"י (חברתי יחודי):

תיכון ח"י מאפשר חווית למידה שונה, ייחודית ומגוונת, בה משולבת יוזמה אקטיביות תוך חקירה ולקיחת אחריות.
כחלק ממגוון מסלולי הלמידה האישיים והייחודיים במרכז ח"י, תלמיד יכול לבחור להתנסות במסלול ללמידה אישית. המסלול מאפשר למידת נושא או מקצוע בדרך אלטרנטיבית כגון עבודה עם מומחה בתחום המבוקש, התנדבות, לימודים אלטרנטיביים ועוד. לתלמידים הבונים תוכנית למידה יוצע ליווי אישי וקבוצתי לאורך השנה.


התמחות חיצונית: למידה ו/או עבודה עם אנשי ונשות מקצוע מחוץ לביה"ס.
התמחות פנימית: בתוך בית-הספר.​


התלמיד יחקור בעצמו ובליווי המלווה את אזור ההתמחות דרך אמצעי המידע שיש ברשותו (אינטרנט, ספרים, ראיון...) וימצא מידע מדויק ככל האפשר על הנושא. בנוסף, התלמיד יגדיר את מטרותיו בנושא ההתמחות, ויתחיל להרכיב לעצמו "תיקיית מסע" המתעדת את השלבים השונים בהגשמת היעדים שלו. בסוף התהליך השנתי התלמיד יציג את תוצרי הלמידה שלו באופן המשקף את התהליך שעבר ויקבל משוב על עשייתו.
הלמידה במסלול ההתמחות היא אתגר של ממש ושיטה מעניינת, המחברת בין מוטיבציה פנימית להגשמת יעדים מקצועיים, דרך חווייתית וייחודית להתנסות בלמידה משמעותית בדרך להגשמת חלום.

אפשרויות לבגרות במרכז ח"י: תלמיד המעוניין לבצע למידה עצמאית למקצוע בבגרות שלא קיים בביה"ס מוזמן לפנות למרכז ח"י ולנסות ולמצוא דרכים ללמוד באופן עצמאי את התחום המבוקש ולבדוק אפשרות להבחן במקצוע זה בביה"ס. יוזמה שכזו הינה מבורכת מאד ומעשירה אך יש לקחת בחשבון כי במסגרת זו ישנם גורמים רבים אשר אינם קבועים ובטוחים ולכן ישנו סיכון לתעודת הבגרות המלאה של התלמיד במידה והוא אינו מגובה בבגרות מלאה במקצועות המוצעים בביה"ס ו'בטוחים' מבחינת מערכת השעות והתנאים לבחינה. ​​