בחירות למועצת תלמידים

4/11/2018


חודש חשוון מביא עמו את הערך מעורבות חברתית ואת יום הזיכרון ליצחק רבין. בחודש זה אנו בוחרים לקיים את תהליך הבחירות לחברת הילדים, מתוך חשיבה כי המשמעויות הערכיות והאירועים השזורים אלה באלה, יסייעו לתלמידים להבנות הבנות עמוקות יותר בנושא של חברת הילדים המושתת על ערכי הדמוקרטיה ומעורבות חברתית.

שיתוף התלמידים בהבניית חברת ילדים פעילה, והפעלתם כמובילים את המסגרות השונות של חברת הילדים, מצמיח ילדים בעלי תחושת שייכות, אכפתיות והנעה עצמית. מאפשר טיפוח אחריות, עצמאות ומעודד יוזמה אישית.

על פי תפיסה זו אנו בונים את חברת הילדים בביה"ס כחברת ילדים פעילה הבנויה מ:

א. מועצת התלמידים שמורכבת מנציגי כיתות ב' – ו. בראש מועצת התלמידים עומד תלמיד שיבחר ליו"ר מועצת התלמידים.

ב. 9 ועדות פעילות- לכל ועדה יבחר תלמיד המכהן כיו"ר הועדה והוא

חבר במועצת התלמידים.

ועדות חברת הילדים

. ועדת אירועים – אחראית לסייע ולתכנן אירועים בבית הספר, בחגים

ומועדים שונים כגון: שוק קח תן, יום התלמיד, כישרונות צעירים ושעת הילדים.

2 . ועדת הפסקה פעילה – אחראית לארגון הפעלות שונות בזמן ההפסקות, חלוקת ציוד ספורט לתלמידים בהפסקות.

3 . ועדת חסד ונתינה – מטרת הועדה לפתח בתלמידים את הרצון לסייע ולהעניק לזולת תוך לימוד התלמידים את האפשרויות והאופנים השונים שניתן לתרום באמצעותם. הועדה אחראית לארגון התנדבויות, איסוף מצרכים לנזקקים וכל פעילות התנדבותית שחברי הועדה ירצו לקדם.

4 . ועדת מוביליות ירוקה – הועדה תעסוק בהגברת המודעות לסביבה בה אנו חיים, אחראית לפחי מחזור בכיתות, תגמול כיתות שממחזרות באופן רציף וארגון יום שיא בנושא.

ועדת ספורט ורוח ספורטיבית – הועדה פועלת לרווחת התלמידים בנושא הספורט, כגון: ארגון טורנירים בהפסקות בין הכיתות, הצבת שופטים למשחקים, קידום אורח חיים ספורטיבי בביה"ס, השתתפות מלאה בשבוע הספורט בביה"ס.

6. ועדת ספריה – הועדה אחראית לסייע בספריה בהשאלת הספרים וארגון הספרייה,

קידום נושא הקריאה בביה"ס באמצעות פעילויות שונות.

7 . ועדת גלויות – הועדה אחראית להעניק לתלמיד/ה את גלוית מועצת התלמידים על תפקודו/ה בחודש האחרון.

8 . ועדת פרלמנט – הועדה אחראית לקיים שיחות עם ילדים ברמה הבית ספרית שתאפשר להביע דעות בתחומים הנוגעים לחיי חברת הילדים.

9 . ועדת חצר ההרפתקאות – הועדה אחראית לדאוג לטיפוחה של חצר ההרפתקאות.

לוח זמנים

26-28.10 הצגת המצעים בכיתות

29.10 בחירת המועמדים לבחירות השכבתיות

31.10 הצגת המצעים לשכבות

4.11 קיום תהליך הבחירות

בהצלחה לכל המועמדים 

​​

אין תגיות