דבר המנהלת

27/09/2014


 קהילת החשמונאים שלום,
 
שמי רונית גמפל גל ובשבוע האחרון מוניתי לתפקיד מנהלת בית הספר.
במהלך ארבע-עשרה השנים האחרונות ביצעתי מגוון תפקידים כאשת חינוך בבית ספר ייחודי בפתח תקווה וכמדריכה במתי"א תל אביב.
אני נרגשת מאוד לפתוח דף חדש בבית הספר "החשמונאים", ורואה בכך אתגר אישי ומקצועי כאחד.
העבודה החינוכית היא שליחות בעיני ואני מאמינה שעלינו, אנשי החינוך, מוטלת האחריות לתת מענה לכל תלמיד ותלמידה, לאתגר אותם ולאפשר להם להצטיין.
מניסיוני, אני רואה חשיבות רבה בלמידה חווייתית, למידה תוך התנסות – למידה המחזקת הנעה פנימית ומאפשרת פיתוח כישורים והרחבת אופקים, למידה המציידת את התלמידים בערכים חברתיים, בכלים ובמיומנויות שיאפשרו להם להיות מאושרים, מצליחים ותורמים לחברה.
בשבוע האחרון הציגה בפני מיכל נחום את בית הספר. שמחתי לפגוש ילדים סקרנים מלאי שמחת חיים וצוות מסור הנהנה מעבודתו ומחויב לתלמידים ולבית הספר.
בשבועות הקרובים אפגש עם אנשי הקהילה המעורבים והשותפים בעשייה החינוכית בבית הספר. כבר מהשיחות הקצרות שניהלתי עם חלקם התרשמתי משיתוף הפעולה והמעורבות שלהם בחיי בית הספר.
אני מאמינה כי מוסד חינוכי אינו פועל בחלל ריק וכי הוא מקיים יחסי גומלין שוטפים בינו ובין הסביבה שבה הוא נמצא. לפיכך, הצלחת בית הספר שלנו תלויה בכך שכלל השותפים בו, בדגש על התלמידים, יהיו מחויבים לסביבתם ויתרמו לה.

אני רואה בבית הספר עמוד התווך של השכונה, ולכן חשוב לי מאוד להמשיך ולהעמיק את הקשר של בית הספר עם גורמים קהילתיים, מתוך אמונה כי שיתוף פעולה ואכפתיות הם אבני היסוד להצלחה, ובעזרתם נוכל להוסיף ולבנות כאן יחד, בבית הספר, מקום מיוחד למען ילדינו.
כולי תקווה שהשנה החדשה תוביל ותקדם יוזמות, רעיונות ועשייה משמעותית, וכן שהיכולות, היצירתיות והחזון יחברו יחד למגמה של נתינה והשפעה על כל הבאים בשערי בית הספר.
אני והצוות החינוכי בבית הספר עומדים לרשותכם בכל עניין, שאלה או בקשה. 
אני מאחלת לכולנו שנה מאתגרת ומצמיחה, שנת עשייה ושיתוף פעולה.

בברכה,
רונית גמפל גל
מנהלת בית הספר

אין תגיות