ראשי אודות בית הספר

 אודות בית הספר

בית הספר "ארן" שוכן ב"שכונת למד" שבצפון העיר תל- אביב יפו. הוא הוקם בשנת 1973, סמוך לפרוץ מלחמת יום הכיפורים.
 
שמו של בית הספר נקבע על שם זלמן ארן ז"ל שנולד ב- 1 למרץ 1889 באימפריה הרוסית. שמו הקודם היה זיאמה אהרונוביץ. זלמן ארן כיהן שנים רבות בתפקיד שר החינוך בממשלות ישראל. בתפקיד זה השקיע את כל מרצו ויזם רפורמות חשובות כמו הרפורמה במבנה בתי הספר והקמת חטיבות הביניים. הוא נפטר ביום 6 בדצמבר 1970 בירושלים.

מנהלתו הראשונה הייתה הגב' יעל זמיר ז"ל. יעל נולדה ב – 29.5.1936 בעיר חיפה. משפחתה השתקעה בתל אביב ויעל למדה ב"בית חינוך" ואחר כך בתיכון חדש. "התנועה המאוחדת" היתה תנועת הנוער בה פעלה. תוך כדי השרות הצבאי למדה בסמינר למורות וסיימה את לימודיה בתקופת הצבא בסמינר צה"ל. היא החלה דרכה בהוראה כמורה חיילת. לימדה בבית הספר "ניר" בקרית אונו כשנה ואחר כך פעלה בקליטה ועליה של מורים כעשר שנים בבית הספר "אילנות" ברמת אביב. שם גם טיפחה את הוראת הספרות והתנ"ך. בבית הספר "ארזים" בנווה אביבים שמשה כסגנית עד שנתבקשה על אף גילה הצעיר – 37 שנים, להקים את בית הספר "ארן" בשיכון למד.

על שמה הוקמה פינת זיכרון בכניסה לבית הספר ומדי שנה ניתן על ידי בני משפחתה "פרס יעל זמיר" לתלמידים המצטיינים בתרומתם החברתית . בני המשפחה בחרו לתת פרס על פעילות החברתית משום שהיה זה הבט חשוב בדרכה החינוכית אותה ביססה בבית הספר –מעורבות חברתית ו תרומה לקהילה.