חידון תל- אביב- יפו- גמר החידון!

17/06/2014

חידון תל- אביב- יפו הינו ממסד ותיק במערכת החינוך העירונית. החידון המתבסס על מדריך הרחובות של העיר לוקח את התלמידים למסע אל ההיסטוריה העירונית והישראלית.

השנה חבר החידון בשיתוף פעולה לתכנית התקשוב העירונית. כדי להפוך את למידת הערכים ואת הלמידה העירונית למשמעותית, וחווייתית יותר עבור הלומד שולב מודל למידה מבוססת מקום בתהליך וביום הגמר.

במהלך השנה בתי הספר הכינו משחקים המשלבים תמונות, נפגשו עם מקומות ואנשים, סיפורים, מקורות ידע אינטרנטיים וערכו סיורים במקומות עליהם מדברים הערכים שלהם. למשל ביה"ס עציון בחר את בית הכנסת הגדול וחקר על הכיפה שלו, החלונות, מקימיו וכו. ביה"ס א.ד. גורדון בחר את נתן אלתרמן וחקר על הבית שלו, מקום קבורתו בבית הקברות טרומפלדור, קפה כסית ועוד.

לפעילויות נבחרות לחצו כאן.
שימו לב - באפשרותכם להיכנס לפעילויות של בתי הספר ולצאת לטיול עירוני יחד עם התחנות והמשחקים שבנו.

ביום שלישי, ה- 13/05/2014, נערך גמר החידון במוזיאון א"י. כ- 400 תלמידים לקחו חלק במשחק של 30 תחנות אותן בנו התלמידים שעלו לגמר (12 תלמידים),ילדי תכנית המצוינות במוזיאון ומדריכי מוזיאון א"י. בכל רחבי המוזיאון היו פרוסים תלמידים רצים, חוקרים, לומדים. דרך טכנולוגיה ניידת הם התנסו בלמידה אחרת ומהנה של המוזיאון ותכניו. לכל תחנה היה ניקוד שונה לפי רמת הקושי (מרחק ואתגר), כאשר כל צוות התמודד מול שאר הצוותים המנצחים. שילוב של שיתוף הפעולה והמהירות הביאו לניצחון. מקום ראשון הגיעו קבוצת bdmd מביה"ס רמת אביב ג'.

רוצים לשחק גם? לחצו כאן.

עם סיום המשחק החל הגמר הגדול, במעמד ראש העיר, בו נשאלו 12 התלמידים שעלו לגמר שאלות על הערכים השונים, תוך כדי סרטוני ידע וקטעים תיאטרליים.

כל הכבוד לכל תלמידי תל- אביב- יפו!


לתמונה הקודמת
לתמונה הבאה