בחירות דיגיטליות בגולומב

17/12/2013

בשנה זו, ​ביה"ס גולומב החליט לערוך את הבחירות למועצת התלמידים באופן דיגיטלי.

דנה אוליאל, רכזת התקשוב של ביה"ס סיפרה לנו על התהליך:

"ביום ג' נערכו בבית ספרנו בחירות למועצת התלמידים לשנת תשע"ד.

מועצת התלמידים זהו גוף הכולל ילדים, אשר נבחרים באמצעות בחירות דמוקרטיות, המהווים מודל ומופת לשאר תלמידי בית הספר, מכיתות  ג' – ו'. תפקידם להוות נציגות של חברת הילדים, לדאוג לרווחתם, לטיפוח בית הספר ולשמור על זכויותיהם של התלמידים.

השנה תהליך הבחירות למועצה התקיים באופן דיגיטלי באמצעות טאבלטים. את התהליך ניהלו חברי קבוצת נאמני מחשב, הכוללים ילדים מכיתות ג'-ו'.

התהליך החל ביצירת מצע הבחירות של המועמדים, באמצעות QR CODE, לאחר מכן כל התלמידים בעלי זכות ההצבעה הכינו כרטיסי בוחר, אשר כללו פרטים אישיים ו- QR אשר קושר לטופס ההצבעה.

ביום ההצבעה היו שש עמדות בהן ניתן היה לבצע את ההצבעה, כל עמדה כללה פרגוד ובו טאבלט. ההצבעה כללה שלושה חלקים: בחלק הראשון נתבקשו לבחור כיתה, בחלק השני לבחור את המועמד הראשון (שהיה חייב להיות מכיתת האם שלהם), ובחלק השלישי לבחור מועמד אחר מבין המועמדים. העמדות אויישו ע"י תלמידי קבוצת נאמני מחשב שסייעו בעת הצורך.

אני חייבת לציין כי יומיים טרם ההצבעה היו לי חששות רבים שמא ניתקל בבעיות טכנולוגיות וכי התהליך לא יצלח. לשמחתי, חששותיי הופרכו והתהליך הסתיים ללא תקלות, ביעילות ובהנאה רבה הן של התלמידים והן של צוות ההוראה. המרוויחים העיקרים היו המתמודדים שכן הודות ל- Excel, לאחר פחות משעה יכולנו להכריז על הזוכים".

 

לתמונה הקודמת
לתמונה הבאה