סיור מנהלת מינהל החינוך בביה"ס מתוקשבים

20/05/2013

​ביום ד', 1 במאי, ערכה מנהלת מינהל החינוך, התרבות והספורט, הגב' דפנה לב, סיור במגוון מוסדות חינוך, בהם מיושמת תכנית התקשוב העירונית.לסיור הוזמנו אנשי מטה החינוך ושותפים לעשייה ממינהל הכספים ומהשירות המשפטי. 

הם החלו בבית הספר היסודי "בלוך", שבדרום העיר. אחד מבתי הספר הראשונים שנכנסו לתכנית התקשוב כפיילוט לפני שלוש שנים. בבלוך התרשמו האורחים מעבודת חקר על בעלי חיים שהציגו תלמידי כיתה ב' על מחשבים ניידים, ממערכת העיתון האינטרנטי "כלבלב שמירה", משיעור מקוון ועוד.

sior_dafna_lev_may_2013_3.jpg

המשך הסיור התקיים בבית הספר לחינוך מיוחד "גיל", למתבגרים הלוקים באוטיזם. לבית הספר הוכנסו לשימוש השנה, כפיילוט, אייפדים, שקלות תפעולם ונגישותם לבעלי מגבלות שונות, מאפשרת התקדמות נכרת בתפקוד ובשילוב בחברה. לקותם של תלמידי "גיל" היא בתחום התקשורת והמיומנויות החברתיות והשימוש באייפד מצמצם את הפערים בינם ובין החברה. בסיור התרשמו האורחים משיעור של תלמידים בתפקוד גבוה שמצאו מסלול תחבורה ציבורית באמצעות אפליקציה, וכן משיעור של תלמידים בתפקוד נמוך שסיפרו סיפור ע"י הצגת תמונות והקלטת קולם. בחלק זה של הסיור הוצג סיפורו המרגש של תלמיד בן 16 שלא דיבר והודות לטכנולוגיה הקליט את קולו והצליח לספר סיפור.
sior_dafna_lev_may_2013_4.jpg

הסיור הסתיים בבית הספר העל-יסודי עירוני ט', שנכנס השנה לתכנית התקשוב כפיילוט. מנהלת בית הספר הציגה נתונים אודות השימוש בטכנולוגיה הן ע"י התלמידים והן ע"י המורים, הוצג שיעור גיאומטריה וכן תוצרים של תלמידי מגמת העיצוב של בית הספר. 

sior_dafna_lev_may_2013_5.jpg

נכתב וצולם על ידי בטי יוסף, רכזת ידע מינהל החינוך, התרבות והספורט של תל- אביב- יפו