יוצרים תרבות בתל-אביב

20/01/2015

​כחלק מהתכניות הייחודיות שנכתבות בבית ספר צהלה, בית-סייבר בעיר, נכתבה התכנית "יוצרים תרבות בת"א" במסגרת שיעורי האמנות לשכבת ד' על ידי המורה זהר שתיל.

הנושא השנתי של שכבה ד' הוא "עירי תל אביב" והוא נלמד במקצועות שפה, מולדת ואמנות.

זהר מספרת כי "בשיעור אמנות התנסינו במלאכת הפסיפס, יצירה קבוצתית על פי המודל המרהיב של האמן נחום גוטמן המוצג במגדל שלום. התבוננו בפסיפסי הקיר המרשימים של האמן ויצאנו לשיתוף פעולה עם המעצבת נטע שדה אלוני המתמחה בעיצוב בעור. היא הביאה לנו את חומרי הגלם כך שבעצם מחזרנו בתהליך העבודה את שאריות העורות מהסטודיו שלה .עם חומר הגלם החדש יצרנו פסיפסים מרהיבים של העיר תל אביב על מגוון המבנים האדריכליים הייחודיים לה".

art_in_Tzahala_9.JPG

בנוסף, זהר העבירה לתלמידים הרצאות אודות מבנים אדריכליים בעיר. "יצרנו את דגם העיר על פי סוגי בניה מהעבר הרחוק ועד היום בעיר תל אביב ויפו- סגנון הבניה הערבי המצוי ביפו, מבני השכונה הצנועים בשכונות הראשונות של העיר- אחוזת בית, נווה צדק, סגנון מבני הבאוהאוס – העיר הלבנה- והמגדלים החדשים, עזריאלי ודומיו. יצרנו את המבנים בתלת מימד על ידי קיפולי ניר לאחר שאפיינו אותם לתקופה וסגנון בציור קירות המבנים. למדנו מהי תשתית עירונית: כבישים, מדרכות, פארקים ויצרנו משטחים בטקסטורות שונות".

כל הפרויקט לווה בדגש על הערכים שיתוף פעולה, ויתור והקשבה כאבני יסוד ליצירה רבת משתתפים.

לתמונה הקודמת
לתמונה הבאה